AKIL KÜPÜ'NDE ÇOCUK GÜVENLİĞİ

Çocuklarınızın, eğlenme ve öğrenme anını yaşarken zarar görmesini ve kısıtlanmasını istemedik. Bu isteğimize bağlı olarak binamızın içindeki ve çevresindeki yaşam alanını Amerikan çocuk güvenlik sistemi uzmanı olan ve şu anda parkzon olarak hizmet veren Kids Safe-T’ye projelendirdik. Bu sayede kazalara karşı maksimum güvenli hale getirildikten sonra faaliyete geçen okulumuz, özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bu açıdan ilimizdeki ilk ve tek okuluz.

Binamızda elektrik prizleri, kolon-dolap vb. kenarlar, köşeler, kapı aralıkları, camlar, merdiven boşlukları gibi unsurların tehlikeleri çocuk güvenlik sistemleri tarafından en aza indirilmiştir.

Konu bir çocuk evindeki güvenlik olunca diğer bir önlem alınması gereken unsur yangındır.

Yeni açılan bir okul olduğumuzdan, binamızı 2009 ‘binaların yangından korunması hakkında yönetmelik’ esasına uygun koşullarda inşa ettik. Bu yüzden yangın merdiveni, duman dedektörleri, gaz kesme cihazları, paratoner vb. yangından korunma sistemlerimizin tamamı mevcuttur.

Bilindiği gibi internetten canlı kamera yayını Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu yüzden bu hizmeti size veremiyoruz. Fakat kreşimize geldiğinizde sınıf kapılarımızdaki filmli camlardan size çocuğunuzu izleme imkanı sunuyoruz. Konuşamayan 0-2 yaş grubu çocuklarımızın kontrolü ise gün boyu yönetim odasındaki monitörden kameralarla seyredilmektedir.